Przejdź do głównej zawartości

Sieci Komputerowe 1

Przedmiot “Sieci Komputerowe 1” ma na celu zaznajomienie się z podstawami konfiguracji sieciowej w systemach operacyjnych (skupiamy się raczej na Linuksie) oraz przy wykorzystaniu sprzętu sieciowego (pracownia, w której odbywają się zajęcia dysponuje urządzeniami firmy Cisco). W trakcie laboratoriów przedstawiam podstawy konfiguracji IP w systemie, obsługę konfigurowalnych urządzeń typu Switch (także VLAN) oraz routing między sieciami. Pokazuję także podstawy konfiguracji zapory sieciowej.

Materiały:

Niestacjonarni ZTI (zima 22/23)

Przedmiot “Sieci Komputerowe” na pierwszym semestrze specjalności ZTI jest dokładnie tym samym przedmiotem, co “Sieci Komputerowe 1” prowadzonym na studiach pierwszego stopnia na WIiT. W związku z tym, wszystkie osoby, które studiowały Informatykę na naszym wydziale mogą poprosić o przepisanie oceny (przymusu nie ma) i ja na taką prośbę przystaję.

Osoby z innych wydziałów, uczelni nie podlegają możliwości przepisu oceny. Chyba, że udowodniona zostanie mi zgodność zagadnień na kartach ECTS. W ogólności, laboratoria na tej specjalności mają charakter uzupełniający, więc nie prowadzę ich od zupełnych podstaw, tylko skupiam się na tym, czego nie mieliście na wcześniejszych studiach.