O mnie

Pomimo sporych nakładów pracy włożonych w rozwój sztucznej inteligencji, praktycznie za każdą sensowną publikacją stoi jakiś człowiek, tudzież grupa ludzi. I tak jest tym razem – ta strona jest o mnie, autorze radosnej twórczości na tej stronie.

Ważna informacja: wszystkie wypowiedzi oraz opinie przedstawiane na tym blogu są moimi prywatnymi i nie są powiązane z moją uczelnią, pracodawcą, kotem, fryzjerem, ani psem sąsiada. Proszę zatem o nieutożsamianie zawartości tej witryny z żadną stroną trzecią.

Podstawowe info

Żeby nie trzeba było tracić za dużo czasu na wyszukiwanie informacji między wierszami, poniżej wyszczególniam kilka podstawowych danych, którymi chcę i mogę się podzielić.

Imię i nazwisko:
Norbert Langner
Nick:
norbitor
Urodzony:
Tak
Skąd i gdzie:
Poznań
Zawód:
Przetwornik kawowo-kodowy / Laborant
Studia:
Informatyka, Politechnika Poznańska
Szkoła średnia:
Technik Informatyk, Technikum Komunikacji w Poznaniu im. Hipolita Cegielskiego

Moim celem nie jest pisanie jakiegoś ogromnego życiorysu, bo nie jestem (jeszcze :-)) żadnym prezesem, czy CEO wielkiej firmy, gdzie miałoby to sens. Dlatego też wymienię tutaj tylko kilka najważniejszych faktów na mój temat.

Pierwszy raz z komputerem natknąłem się jeszcze na etapie wczesnoszkolnym szkoły podstawowej (6-cio klasowej). Od samego początku intrygowała mnie ta „magiczna maszyna”, która potrafi wykonywać przeróżne rzeczy, zlecone jej przez użytkownika. Gdy tylko ogarnąłem podstawy obsługi komputera oraz systemu operacyjnego (ówcześnie Windowsa ME), zachciałem nauczyć się czegoś, co pozwoli robić tej maszynie rzeczy, które sobie wymyślę. Tak też postawiłem swoje pierwsze kroki w programowaniu w języku Pascal. Niestety, nie do końca jeszcze wtedy rozumiałem, co tak na prawdę znaczą poszczególne komendy, które wpisuję do edytora. W efekcie na jakiś czas zarzuciłem tematykę czystego programowania.

Okres gimnazjum stał u mnie pod znakiem Linuksa. Wcześniej też już próbowałem pingwina, ale brak dostępu do wiedzy oraz oprogramowania ograniczało moje możliwości. Pierwszą szerzej używaną przeze mnie dystrybucją Linuksa było Ubuntu 7.04, które bardzo ciepło wspominam do dzisiaj, pomimo domyślnego braku obsługi dźwięku w standardzie HD Audio. Jednakże logiczna struktura, szybkość oraz spora podatność na zmiany spowodowały, że przygoda z różnymi dystrybucjami trwa do dzisiaj.

W tym samym czasie zacząłem poznawać sprzętowe aspekty komputera. Złożyłem wtedy też swój pierwszy komputer oraz zacząłem tu i ówdzie pomagać ludziom ze sprzętem komputerowym.

Kolejnym etapem było technikum, gdzie powróciłem do nauki programowania, tym razem już ze zrozumieniem tematu. Wtedy też zainteresowałem się budowaniem aplikacji internetowych. Nie zarzuciłem jednak zainteresowania sprzętem i administracją, gdzie kontynuowałem swoją podróż. Jednym z efektów jest całkiem udana seria wpisów blogowych pt. Praktykanci w boju, dostępna w sekcji blogów wortalu dobreprogramy.pl.

Studia (Informatyka, Wydział Elektryczny, Politechnika Poznańska) to dalsza nauka programowania oraz rozpoczęcie profesjonalnej przygody z administrowaniem serwerami działającymi w oparciu o system GNU/Linux. Zaangażowałem się także w działanie Koła Naukowego Atena, które opiekowało się Grupą IT, w której (dopóki istniała) byłem aktywnym uczestnikiem spotkań oraz prelegentem. W między czasie brałem udział w projekcie badawczo-rozwojowym mającym na celu stworzenie systemu eksperckiego wspierającego lekarza okulistę w analizie oraz diagnozie zdjęć angiograficznych dna oka. Zwieńczeniem tej współpracy jest moja praca inżynierska, w której zaprojektowałem system repozytorium do powyższego systemu.

Aktualnie kończę studia na stopniu magisterskim (Informatyka, spec. Systemy Rozproszone, Wydział Informatyki, Politechnika Poznańska).

Kontakt

Sposobów kontaktu jest przynajmniej kilka, poniżej daję kilka odnośników.

Atrybucje

Logotypy mają charakter poglądowy i służą wyłącznie przekierowaniu czytelników do serwisu docelowego.